Znajdziesz nas na:

Główna

Polska czołówka wystartuje w Garmin Iron Triathlon’ie!

Niedziela, południe, Górki Szymona – dokładnie wtedy będzie można usłyszeć wystrzał startera oznaczającego inaugurację serii Garmin Iron Triathlon. Zawodnicy będą rywalizowali na dystansie 1/4 Ironman na bardzo widowiskowej trasie. 

 

Pływanie składa się z 1,5 pętli oraz przepłynięcia pod mostkiem dzielącym dwa zbiorniki na  Górkach Szymona w Piasecznie. Strefa zmian zostanie zlokalizowana na początku Al. Brzóz. Trasa kolarska wytyczona jest na dwóch pętlach po 22,5km i będzie wymagała od zawodników dobrej techniki jazdy, ponieważ jej początek poprowadzony jest przez osiedle domków jednorodzinnych, z kilkoma ostrymi zakrętami. Dopiero później zawodnicy wyjadą na szybki i płaski odcinek tego etapu zmagań. Trasa biegowa będzie składała się z 4 pętli, a zawodnicy będą przebiegali obok kibiców łącznie 9 razy, co sprawi, że będą to niezwykle widowiskowe zawody. 

 

Do Garmin Iron Triathlon Piaseczno zgłosiła się cała czołówka polskiego triathlonu. Na listach startowych można znaleźć takie nazwiska jak Maria Cześnik, Paulina Kotfica, Małgorzata Szczebińska, Joanna Susmanek, Krzysztof Augustyniak, Adam Głogowski, Marcin Ławicki, Mikołaj Luft, Tomasz Spaleniak i Kacper Adam. 

 

Ponadto w Piasecznie wystartuje Team Biegiem na Pomoc, który promuje Fundacje Synapsis. Na trasach niedzielnego triathlonu będzie można zobaczyć jego przedstawicieli m.in. Iwonę Guzowską, Bartłomieja Topę, Tomasza Karolaka, Roberta Rozmusa i Piotra Nowaka. 

 

Co ciekawe, z każdego zapisanego uczestnika na zawody z cyklu GIT2014, organizator przekaże na fundację 5 zł. Środki pozyskane w ten sposób będą przeznaczone na program wykrywania autyzmu u niemowląt. 

 

Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronach organizatora. Patronem medialnym zawodów jest serwis Piaseczno Sport News.


DL/Informacja prasowa fot. materiały organizatora

 

 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna