Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Po weekendzie: Spryt ponad wagę (cz.2)

Jakby nie spojrzeć – z jednej strony radość, z drugiej widok opuszczonych głów zniechęca do dalszej dyskusji. By na początku nie doprowadzić do sprintu po medykamenty antydepresyjne – radzimy uważne czytanie. W tej części skupimy się głównie na futbolu i to nie tylko w przekroju lig IV-B.

 

[spoiler title=”(prawie) Jakby się umówili” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

Z jednej strony victoria, z drugiej dość przypadkowa lepianka. W Jazgarzewie ciekawiej zaczęło się robić dopiero w drugiej odsłonie. Najpierw strzelanie zaczął Michał Jagodziński, kilkanaście minut później wyrównali goście z Sulejówka lecz dzięki temu że zazwyczaj jednym z najmniej zawodnych piłkarzy zwie się Marcin Sokół – przypieczętował zwycięstwo bardziej z doświadczonych IV-ligowców w 86 minucie.

 

Natomiast w Oborach miejscowy KS miał o wiele cięższe zadanie. Przetrzebiona problemami kadrowymi ekipa spod batuty Macieja Wesołowskiego musiała uznać wyższość grójeckiego Mazowsza identcznym stosunkiem bramek jak we wcześniej wspomnianym Jazgarzewie. W pierwszej połowie przeważali goście którzy wręcz bombardowali bramkę strzeżoną przez Cezarego Osucha i tylko on do tej pory wie czemu nie skapitulował. Po gwizdku oznaczającym początek drukich 45-ciu minut nadal w natarciu byli Grójczanie. Sztuka przełamania golkipera konstancińskiego KS' udała się dopiero w 77 minucie za sprawą Aleksandra Fogla. 10 minut później trafił znany w przeszłości z występów w ówczesnym 3-ligowym tworze KP Piaseczno Daniel Złoch. Jeszcze przed końcem spotkania gospodarze stracili Piotra Bogackiego który ujrzał czerwony kartonik a chwilę później honorowe trafienie na swoim koncie zapisał Hubert Skrzypek.

[/spoiler]

[spoiler title=”Ostatni gasi światło” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

Spoglądamy truchtem na okręgówkę. Najpierw w oczy rzuca się bezbramkowy remis. Z tego co nam wiadomo to nieustępliwość w grze jednych i drugich była porównywalna do szybkości nagrzewania wody w czajniku na kawę na małym ogniu. Bezbramkowy remis bez większej historii.

 

W Złotokłosie zmierzyły się drużyny których atutem jest futbol siłowy (Perła i FC Lesznowola), co było widoczne prawie przez pełne 90 minut. Prawie z tego względu że ok. 60 sekund wcześniej po dośrodkowaniu z prawej flanki piłka znalazła się pod nogami Damiana Siośko, trafił w interweniującego Krzysztofa Pytlika. Ten wypuścił futbolówkę i "Dammian" nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. W dodatku debiutował na ławce trenerskiej gości Marcin Urbański. Co sądził po premierowej porażce?

 

Raz na wozie – raz pod wozem. Takowa sinusoida funkcjonuje w Laurze niemalże od początku sezonu. Pojechali do Milanówka, trafili cztery bramki tracąc przy tym dwie. Autorami byli: Piotr Madetko (dwukrotnie), Łukasz Kopczyński i Przemysław Łaski. 

 

Na koniec wędrówka do Lasek. Tam Ryś podejmował MKS Piaseczno. Tegoroczny beniaminek nie stawiał zbytnio oporu ekipie Jarosława Ludwiniaka, Gdyby nie Kamil Włodarczyk (2 gole), Jacek Wąsik, Krzysztof Bogacki i Ryszard Breź (z karnego) to przypuszczamy że kamieniarze staliby na całej drodze między obiema miejscowościami.

[/spoiler]

[spoiler title=”Po czwarte: czcij bramkę swą i bramkarza swego” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

Nieprzypadkowo zostało lekko przerobione IV przykazanie. Po cztery bramki zdobywali zarówno zawodnicy spadkowicza z LO-Jedności Żabieniec jak i rezerw Perły. Oba spotkania były w sumie podobne z kilku względów:

– rezultat

– druga bramka w każdym z tych spotkań padała dzięki ostatniemu dotknięciu rywali

W drugiej połówce Perła II – Walka z braku kadrowych w ataku gospodarzy wystąpił… Karol Wijatkowski, nominalny bramkarz. Zagrał ponad 20 minut, w tym czasie wielokrotnie był łapany na spalonym. Oddał jeden strzał i gdyby to wpadło to na bank znalazłoby się wysoko w klasyfikacji "bramka kolejki". Posłuchajcie może co miał do powiedzenia Rafał Wiśniewski, dowódca Walki z ławki trenerskiej.

 

Wyniki innych spotkań

KS II Konstancin – AMT Nowa Wieś 0:3 (0:0)

Sparta II Jazgarzew – UKS Siekierki 1:5

Józefovia II Józefów – Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 1:1

[/spoiler]

 

Wyniki B-Klasy

Burza Pilawa – Orzeł Baniocha 1:1

Vulcan II Wólka Mlądzka – United Gassy 3:2

Legion Pruszków – FC II Lesznowola 0:6

Wrzos Międzyborów – UKS Tarczyn 2:0

Jeziorka Prażmów – Grom Prace Małe 4:4

 

Na koniec mini raport z naszych występów w lidze PlayArena Piaseczno. Rozegraliśmy dwa spotkania, w każdym z nich trafiały po 24 trafienia: Najpierw dotkliwa porażka ze znanymi ze swej "orlikowej" działalności Golder Piaseczno (6:18). Wczoraj natomiast po heroicznej walce zremisowaliśmy po 12-cie z liderem, Dark Horses.


Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa