Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Po sobocie: Włosy same spadają

Wygrane zazwyczaj jedną bramką, czyli o przysłowiowy włos – inaczej w wielkim skrócie nie da się skwitować dzisiejszych poczynań lokalnych zespołów. Awans świętują zawodnicy z Lesznowoli, uzbroić się w cierpliwość muszą przedstawiciele A-klasowego Piaseczna i okręgowego Konstancina. Więcej szczegółów poniżej.

 

[spoiler title=”Ekstraliga Kobiet”]

Na koniec sezonu GOSiRki ruszyły wczesnym porankiem w podróż do Białej Podlaskiej. Miejscowe "Akademiczki", podobnie jak podopieczne Mariusza Malarza, grały o pietruszkę, gdyż kilka dni temu znane było już podium rozgrywek (Medyk, Górnik i AZS Wrocław) a spadek żadnejz ekip nie groził. Dość wyrównana rywalizacja zakończyła się skromną wygraną przyjezdnych wśród których patent na golkiperkę gospodyń znalazła Aleksandra Flegel.

 

AZS PSW Biała Podlaska – GOSiRki Piaseczno 0:1 (0:0)

Bramka: Aleksandra Flegel

[/spoiler]

[spoiler title=”III Liga Kobiet”]

Z samego rana dotarla do nas wieść że nie ujrzymy już ekipy dowodzonej przez Tomasza Dudka. Gdy zapytano o powody takiego stanu , usłyszeliśmy, że… od razu po zawodach w Ekstralidze piłkarki udają się na urlopy. A miały grać z Królewskimi z Płocka. Opinię pozostawiamy wam. 

[/spoiler]

[spoiler title=”IV Liga”]

Po zwyciękim pucharze (o którym przypominamy TUTAJ​) zastanawiano się, czy ekipa z Jazgarzewa nie "odpłynie" po historycznym sukcesie i wróci do właściwego zadania jakie przed nimi postawiono, czyli utrzymaniu się w IV lidze. Wbrew obawom, widzowie zgromadzeni w okolicach Parku Skaryszewskiego z każdą minutą zaczęli czerwienić się ze złości gdy gospodarz zawodów – miejscowy Drukarz – najpierw objął prowadzenie (31 minuta) i ich przewaga była widoczna tylko i wyłącznie w pierwszej odsłonie spotkania. Później do działania wzięli sie podopieczni Witolda Faliszewskiego. Szczególnie dobrą zmianę dał wprowadzony po przerwie Kamil Gałązka któremu raptem 10 minut od pojawienia się na boisku udało się doprowadzić do remisu. Oliwy do ognia a także powodów dla zdobywców wojewódzkiego Pucharu Polski dał etatowy snajper – Emil Wrażeń.

 

Drukarz Warszawa – Sparta Jazgarzew 1:2 (1:0)

Bramki: Kamil Gałązka (60'), Emil Wrażeń (83')

[/spoiler]

[spoiler title=”Liga Okręgowa”]

Zaczęlo się od nie do końca niefrasobliwej próby zatrzymania pędzącego lidera z Raszyna przez piłkarzy reprezentujących barwy Perły Złotokłos. Trzecia siłą tych rozgrywek stawiała dzielnie czoła ekipie z sąsiedniego powiatu do 71 minuty. Co ciekawe, to zawodnicy prowadzeni przez Krystiana Kopeckiego mogli wyjść pierwsi na prowadzenie lecz Mariusz Lisowski po strzale z 11-go metra przymierzył kilka ładnych metrów ponad bramkę gospodarzy.

 

KS Raszyn – Perła Złotokłos 1:0 (0:0)

 

Jeszcze przed tą kolejką zastanawiano się czy zawodnicy Jedności mają chociażby matematyczne szanse na dłuższą niż jeden sezon przygodę z Ligą Okręgową. Powody do zadowolenia mają zapewne sceptycy tej hipotezy. Nadal przedstawiciele z Leśnej w Żabieńcu nie umieją odnaleźć się na wyjazdach (co wiadomo od dawna) i zostało tylko czekać na lepsze czasy. Oby nie szczebel niżej.

 

KS Teresin – Jedność Żabieniec 3:1

 

Jedynych powodów do narzekań nie mieli zawodnicy KS'u Konstancin. Najmocniejsza kadrowo 11-stka w regionie (poza Spartą rzecz jasna) urządziła sobie ligową jednostkę treningową. Bramki dla przyjezdnych padały równo z ostatnimi gwizdkami obu połów. 

 

KS Konstancin – Przyszłość Włochy 8:2 (4:1)

[/spoiler] [spoiler title=”A-Klasa”]

Wyniki padały takie, że można spokojnie złapać się za głowę. W Piasecznie bramka padała średnio co 13 minut a w Lesznowoli wyliczenia wskazują, że którakolwiek z siatek trzepotała co… 8 minut. Ale od początku:

 

– Debiut w seniorskim zespole kończączego swą przygodę z futbolem na terenie Piaseczna Dominika Prusaczyka

– Dwie bramki Piotra Krawczyka, przy czym jeden z rzutu karnego

– Dwa poważne błędy defensorów w przeciągu niespełna 120 sekund i doprowadzenie przez rezerwy Raszyna do remisu

– Dość kontrowersyjna sytuacja po której czerwoną kartkę ujrzał wracający między słupki po kilku tygodniach przerwy Jakub Rybus

 

UMKS Piaseczno – KS II Raszyn 4:3 (3:2)

Bramki: Gołaszewski (9'), Krawczyk (26' 74'k), Majewski (45+1')

 
 
Foto: Rafał Osełka
 
[custom_gallery source=”media: 4435,4437,4438,4439,4440,4441,4443,4442,4436″ limit=”9″ link=”image” width=”120″ height=”120″ title=”never”]
 
 
Wystarczyło im tylko wygrać to spotkanie by zapewnić sobie na 2 kolejki przed końcem historyczny awans do Ligi Okręgowej. Jednakże żeby podnieść z murawy upragnione 3 punkty, trzeba było naprawdę się nasilić. Co chwilę kapitulowali golkiperzy zarówno jednej jak i drugiej drużyny jednak to zawodnicy trenowani przez Piotra Stefanowskiego okazali się o jedną bramkę lepsi i ich na pewno ujrzymy w połowie sierpnia na boiskach Ligi Okręgowej. Natomiast ekipa z Jazgzarzewa musi jeszcze się martwić się o swój A-klasowy byt.
 
FC Lesznowola – Sparta II Jazgzarzew 6:5

[/spoiler] [spoiler title=”B-klasa”]

 
W telegraficznym skrócie:
 
Orion Cegłów – Grom Prace Małe 4:1
Rokola Otwock Wielki – Laura II Chylice 3:0 (walkower ze względu na rezygnację z przyjazdu na mecz Chyliczan)

[/spoiler]


Darek Lipski fot. Darek Nowak

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa