Znajdziesz nas na:

Główna

OPP: Wrażeń dał awans

Passie zwycięstw IV-ligowej Sparty nie ma końca. Tym razem rozłożeni zostali zawodnicy rezerw Legii Warszawa, którzy do Wólki Kozodawskiej przybyli w mocno młodzieżowym składzie (występującym na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów). Jedyne trafienie wprowadzającące ekipę Witolda Faliszewskiego do grona 4 najlepszych z niższych lig mazowieckich drużyn dał Emil Wrażeń w 75 minucie.

 

Pierwszą klarowną sytuację gospodarze mieli niespełna minutę po pierwszym gwizdku. Wtedy Kamil Gałązka, próbował podać w kocioł tworzący się w polu karnym Legionistów i nikt nie dotknął futbolówki. W 10 minucie piłkę przechwycił Zalewski, dośrodkował w pole karne lecz główka Emila Wrażenia nie znalazła miejsca w bramce strzeżonej przez Mikołaja Smyłka. Wychowanek Radomiaka dał o sobie znać ok. 180 sekund później, gdy przegiełz piłką kilkanaście metrów lecz chybił tuż obok bramki gości.. Przez kolejny okres czasu nie można było określić któ z drużyn przeważa w większym stopniu utrymując do przerwy wynik bezbramkowy.

 

Po przerwie trener Faliszewski dokonał aż trzech zmian lecz to nie mogło uchronić jego podopiecznych przed stratą gola. Po dośrodkowaniu w 55 minucie jeden z napastników "Wojskowych" znalazł lukę w bramce strzeżonej przez Przemysława Ryczko, na szczęście chorągiewka liniowego powędrowała w górę. Po drugiej stronie zaczęło sie cokolwiek interesującego dziać dopiero w 62 minucie gdy po podaniu Łukasza Majkowskiego ponowanie uderzał Wrażeń. Jednak na trafienie trzeba było czekaż aż do 75 minuty, gdy wykopana futbolówka znalazłą się pod nogami najczęście wymienianego w tej relacji zawodnika, strzelił najpierw w Smyłka, dobiegł i piłka zatrzepotała w siatce. Do podwyższenia rezultato mogło dojść chwilę później, z tym że Sokół nie zdolał przyjąć futbolówki skrzętnie pilnowany przez defensora gości. Pr

 

Sparta Jazgarzew – Legia II Warszawa 1:0 (0:0)

Bramki: Emil Wrażeń 75'

Sparta: Ryczko – Gałązka (ż), Dudek (ż), Wysocki, Fąfara (46' Majkowski) – Szabłowski, Dąbrowski (46' Jagodziński), Sokół, Ćwil (ż), Zalewski (46' Kacprzak) – Wrażeń  (79' Wójcik)

Legia II: Smyłek – Rosiński (ż), Kochański, Michalak C, Rozmus (61' Mesiak) – Kozak, Karbowy, Januszewicz (77' Babiarz), Parobczyk, Michalak K (66' Makowski) – Anczewski (46'Arak)


Darek Lipski fot. SS

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna