Znajdziesz nas na:

Główna

IronTriathlon ponownie w Piasecznie

W czasie gdy trwały wybory do Parlamentu Europejskiego to w międzyczasie okolice "Górek Szymona" zostały opanowane przez osoby którym nie starczy samo pływanie, jazda rowerem czy bieganie a do spełnienia swych ambicji sportowych potrzebne jest istne combo w postaci triathlonu. Mamy dobre wieści – ponownie seria zawodów Garmin Iron Triathlon zostanie zainaugurowana właśnie tam.

 

Jest sporo róznic między minioną a nadchodzącą edycją. Przede wszystkim wiadomo, że tym razem zarezerwowano 100 miejsc dla mieszkańców Piaseczna. Kolejną zmianą wartą uwagi jest fakt, że organizatorzy pozwolą rywalizować na dwóch dystansach: 1/4 ironmana (prawie olimpijski, 950 metrów pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu) oraz o połowę krótszym (odpowiednio 0.425, 22.5 i 5.275).

 

"W tym roku zapisy na tę imprezę trwały zaledwie 24 godziny, a limit zawodników wynosił 500 osób. Wielu triathlonistów nie zdążyło się zapisać na inauguracyjne zawody cyklu GARMIN Iron Triathlon. W przyszłorocznej imprezie do startu na dystansie 1/4IM został ustanowiony taki sam limit jak w tym roku, natomiast do startu na dystansie 1/8IM limit wynosi 300 osób. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie tą imprezą zawodników z gminy Piaseczno, w tym roku chcemy wyjść naprzeciw mieszkańcom tej gminy i mamy dla nich zarezerwowane 100 miejsc na liście startowej." – powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska. "Strefa zmian zyskała nowe podłoże i tym razem zawodnicy będą mogli zaparkować swoje maszyny na nowej kostce brukowej. Zmianie uległa też trasa biegowa, gdzie na najdłuższej prostej czyli na ul. Wilanowskiej również została położona nowa nawierzchnia, co sprawi, że trasa będzie znacznie szybsza." – dodaje

 

Zapisy zostaną otwartę 2 stycznia a same zawody zaplanowano na 24 maja.


DL/inf. prasowa fot. Darek Nowak

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna