Znajdziesz nas na:

Główna

Gwar odbić piłki i radości w oczach dziewcząt – MUKS Training Camp za nami

Ponad 140 dziewcząt w wieku 9-12 lat uczestniczyło w premierowej edycji MUKS Piaseczno Training Camp, podczas której młode adeptki koszykówki pogłębiały swą wiedzę pod okiem m.in ikony żeńskiego basketu w Polsce, Katarzyny Dulnik i szkoleniowca młodzieżowych kadr, Grzegorza Zielińskiego.

 

Od 10-tej od zaczął się trząść parkiet od tupotu nóg a także piłek Po dość długiej rozgrzewce (trwającej 20-30 minut) podzielono uczestniczki na grupy treningowe z wewnętrzną rotacją co kilkanaście minut. Jest to obrazek dobrze znany z krajowego pierwowzoru, czyli serii Gortat Camp – tworzono "stacje", podczas któych uczestniczki tego specjalnego treningu wykonywały różne ćwiczenia zarówno rozwiajjące ciało jak i umiejętności poruszania się z piłką. 

 

Nie lada atrakcję dla zgromadzonych widzów jak i samych uczestniczek przygotowano widowisko taneczne za sprawą pokazu "Grawitacji". Co ciekawe, nawet w momentach gdy odpoczynek był wskazany nie dawały wytchnienia swoim mentorom prosząc o autografy.

 

Dziewczynki po zakończeniu wszystkich treningów były zmęczone ale widać było uśmiech na ich twarzach.Podsumowując MUKS Training Camp był udanym wydarzeniem i warto go powtórzyć za niedługi czas gdyż kto wie, może w niedalekiej przyszłości o sile potencjalnych mistrzyń Polski stanowić może wychowanka klubu z Piaseczna?. Niedługo będzie można usłyszeć okazyjną rozmowę z prezesem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego, Maciejem Gładyszym.


Rafał Osełka fot. DN

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna