Znajdziesz nas na:

Główna

Grubballs Brothers wygrali „Budowlany” puchar

Zdecydowanym zwycięstwem "Grubballs Brothers" zakończyła się wczoraj rywalizacji amatorów kosza na terenie hali sportowej w Brześcach, gdzie miał miejsce turniej o Puchar prezesa UKS "Budowlani" z Góry Kalwarii przy pomocy miejscowego. Ośrodka Sportu i Rekreacji  W zawodach wzięły udział cztery zespoły.

 

Do rywalizacji w imprezie stanęły 4 zespoły, czas gry był nieznacznie zmieniony ( grano dwie połówki po 12 minut), a po 5 przewinieniach w zespole za każde kolejne wykonywany był już rzut wolny. Nad właściwym i sprawnym przebiegiem meczów czuwał doświadczony arbiter. Mecze rozgrywano w systemie ,,każdy z każdym”.

 

Po pierwszych spotkaniach organizatorzy przygotowali niespodziankę w postaci pokazowego meczu koszykówki juniorów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Najmłodsi wychowankowie UKS Budowlani , prowadzeni przez trenera Roberta Sosnowskiego stanęli tym razem naprzeciwko siebie. Spotkanie okazało się bardzo ciekawym i emocjonującym widowiskiem, ponieważ obie ekipy bardzo poważnie i z dużym zaangażowaniem podeszły do meczu. W ostatecznym rozrachunku, młodzi zawodnicy UKS Budowlani Góra Kalwaria wspierani żywiołowym dopingiem ze strony kibiców oraz rodziców zakończyli spotkanie remisem.

 

"Wynik tego meczu tak naprawdę był drugorzędną sprawą, chcieliśmy zobaczyć jak na tle innych ekip pokaże się nasza najmłodsza drużyna. Chłopcy wypadli świetnie, więc mamy duże powody do zadowolenia. Dzieciaki realizują swoje zainteresowania pod okiem trenera Sosnowskiego przy wsparciu rodziców, a efekty są już bardzo widoczne. ” – powiedział Henryk Chromiński, Prezes klubu "Budowlani".

 

​Po 6 godzinach zaciętych, stojących na wysokim poziomie i emocjonujących meczach, pierwsza ,,trójka” turnieju przedstawia się następująco:

1 miejsce – Grubballs Brothers 6 pkt (118:59)
2 miejsce – Care Bears 4 pkt (75:81)
3 miejsce – Kalwaryjskie Cebulaki 2 pkt (85:103)

Tuż po za podium uplasowali się gospodarze:
4 miejsce – UKS Budowlani 0 pkt (64:99)

 

Nagrody indywidualne:

Najcelniej rzucający za 3 pkt –Tomasz Borowski (Care Bears)
Najwięcej trafionych koszy – Rafał Wiśniewski (Grubballs Brothers)
Zawodnik turnieju – Mikołaj Kwiatkowski (Grubballs Brothers)

[custom_gallery source=”media: 4306,4305,4304,4303,4302,4301,4300,4290,4291,4299,4298,4297,4296,4295″ limit=”14″ link=”image” width=”120″ height=”120″ title=”never”]

 


Robert Sobieraj/DL fot. Robert Sosnowski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna