Znajdziesz nas na:

Główna

Deblowy brąz najmłodszej

W dniach 21-23 marca w Gniewie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków (kategoria do 11 lat) w tenisie stołowym. W imprezie tej udział wzięło 128 najlepszych chłopców i dziewcząt z całego kraju. W tej stawce znalazło się aż sześciu reprezentantów UKS Return Piaseczno. 

 

W stawce znalazło się aż sześciu reprezentantów UKS Return Piaseczno (Amelka Kotarska, Jan Należyty, Ernest Ciechomski, Jakub Brzezik, Bartłomiej Szołkowski i Wojciech Gabler). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że spośród wszystkich uczestników zawodników UKS Return Piaseczno było najwięcej. Do krajowej czołówki zakwalifikowali się wszyscy zawodnicy, którzy w 2011 roku rozpoczęli treningi pod okiem trenerów Michała Sawickiego i Macieja Chojnickiego.

Najlepszy wynik spośród pingpongistów z Piaseczna uzyskała Amelka Kotarska, która zdobyła brązowy medal w grze podwójnej w parze z Zuzanną Kowalczyk (KS Gorce Nowy Targ). To pierwsze takie osiągnięcie Amelki na arenie ogólnopolskiej, a warto odnotować, że była od swoich przeciwniczek o rok młodsza. Indywidualnie Amelka była bliska awansu do ćwierćfinału, jednak po pięciosetowym pojedynku musiała uznać wyższość Natalii Wieczorek ze Skierniewic. Ostatecznie zakończyła zawody w przedziale 17-24. W przyszłym sezonie Amelka wciąż będzie startować w tej kategorii wiekowej, podobnie jak Jan Należyty i Ernest Ciechomski.

 

Spośród chłopców do czołowej 32-ki awansowali Bartłomiej Szołkowski i Jakub Brzezik, którzy po drodze okazali się lepsi od klubowego kolegi Wojciecha Gablera. Do wewnątrzklubowej rywalizacji doszło także między Janem Należytym i Ernestem Ciechomskim, z której zwycięsko wyszedł ten pierwszy.

 

Pomimo dość odległych pozycji w turnieju indywidualnym optymizmem napawa fakt, że cała grupa szkolonych w Piasecznie tenisistów stołowych rywalizuje wśród najlepszych. Ponadto jest to dopiero początek ich sportowej przygody i możemy z nadzieją wypatrywać ich sukcesów w nadchodzących latach.


Tekst i foto: Return Piaseczno/inf. prasowa

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna