Znajdziesz nas na:

Juniorzy

Związek ligom nierówny

Trzeba chyba wykupić abonament na niesamowite pokłady anielskiej cierpliwości by doczekać się na chociażby skrawek jakiejkolwiek wieści płynącej z głów osob przesiadujących na co dzień w bunyku przy ul. Puławskiej 111 A w Warszawie, gdzie obecnie mieści się Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Zamieszanie w centrali przekładające się na okręgowe związki wprowadziło zamęt również w rozmieszczeniu klubów z naszych okolic.

 

fot. DL

 

W nadchodzącym sezonie zobaczymy 19 drużyn z powiatu, od 4 ligi do B-klasy. Dobre wiadomości dotrą do Jazgarzewa, gdyz podopieczni Witolda Faliszewskiego nie będą musieli się mierzyć z powstałym tworem na zgliszczach niedawnej rewelacji ekstraklasy, czyli stołeczną Polonia. Również przedstawiciele w Okręgówce (KS Konstancin, Laura Chylice, Perła Złotokłos, Kosa Konstancin oraz beniaminkowie – Jedność Żabieniec i Korona Góra Kalwaria) odetchną z ulgą gdyż darowano im przymusową wycieczkę na Bielany by toczyć bój z Hutnikiem. 

STOP – z jakiej racji drużyna z Marymonckiej znalazła się o ligę wyżej, skoro nie powinna? Czyżby to była nagroda za wpis do ksiąg Rekordów Guinessa za osiągnięcia w ciągu ostatnich miesięcy? Wątpimy

Zostawiamy okręgówkę, schodzimy niżej – tam można spotkać teoretycznie nowe zespoły lecz w większości oparte o doświadczenia innych, czyli powstałe rezerwy KS'u Konstancin i UMKS Piaseczno. Co do reprezentantów 3 gminy pod względem zaludnienia w powiecie, mogli tak zrobić ze względu na potrzebę zapełnienia miejsca po fuzji. Zrobiono tak a nie inaczej i słusznie.

Ale apogeum braku znajomosci geografii podstołecznych okolic zosntał dobitnie pokazany na samym dole, w B-Klasie. Zazwyczaj tak było, że wszystkie ekipy grał ze sobą w jednej podgrupie. Tym razem większość zostanie zesłana na wycieczki krajoznawcze w rejonie Otwocka, Garwolina czy wschodnich dzielnic Stolicy. Szczęśliwcami zostali: Jedność II zŻabieniec, Laura II Chylice (powrót po roku nieobecności), Nadstal Krzaki Czaplinowskie (beniaminek) i United Gassy. Ci ostatni na część meczy będą musieli chyba wypożyczać łodzie by dopłynąć na drugi brzeg Wisły i kilka km spacerku na stadion np. w Otwocku. W grupie III (dawnej nominalnej) można spotkać tylko Grom Prace Małe i spadkowicza, Orła Baniocha. 

Pełne zestawienie klubów znajdziecie pod tym linkiem. Po raz pierwszy również można znaleźć zestawienie ligowe piłkarskiej młodzieży zarówno w zawodach rangi wojewódzkiej jak i bardziej lokalnych.

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Juniorzy