Znajdziesz nas na:

Główna

Z Zycia Returnu: Tydzień przed ligą

Jak pewnie każdy z was zauważył, jednym z naszych partnerów są tenisiści stołowi UKS Return Piaseczno. Wspólnymi siłami prezentujemy przed waszymi oczyma pierwszy odcinek serii "Z Życia Returnu", który na łamach PSNews będzie się ukazywał w poniedziałki.

Tenis stołowy jest jedną z kluczowych dyscyplin w Gminie Piaseczno. Klubem szkolącym młodych pingpongistów jest obecnie UKS Return Piaseczno. Istniejący od ponad czterech lat klub ma na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi Drużynowe Mistrzostwo Polski Kadetów z 2012 roku, czy brązowy medal w zeszłorocznych Mistrzostwach. W klubie graja reprezentanci Polski w kategoriach młodzieżowych, którzy mają na koncie medale z Mistrzostw Europy kadetów i juniorów.

W zeszłym tygodniu miały miejsce turnieje wojewódzkie kategorii młodzieżowych. Świetny wynik uzyskał Maciej Kotarski, który zajmując drugie miejsce zakwalifikował się na Grand Prix Polski, które odbędą się w połowie października w Brzegu Dolnym. Będzie to jego pierwszy występ na krajowej arenie w kategorii juniorów (do lat 18-tu) i po dwóch udanych latach w kadetach będzie próbował nawiązać walkę z przeciwnikami starszymi nawet o 2 lata.

A już w najbliższy weekend trzy ważne dla UKS Return Piaseczno wydarzenia. Rozgrywki rozpocznie drużyna II-ligowa. W pierwszym spotkaniu zawodnicy z Piaseczna zmierzą się z UKS 14 Ursus-Marymont. Po pewnym utrzymaniu w poprzednim sezonie zespołowi marzy się włączenie do walki o awans do I ligi. Mecz odbędzie się w sali GOSiR, w niedzielę (06.10) o godzinie 17. W meczu tym nie wystąpi powracający do klubu z Piaseczna Aleksander Werecki. Medalista Mistrzostw Europy Kadetów wystąpi w Grand Prix Polski, które odbędą się w dn. 4-6.10 w Krakowie. Aleks będzie głównym faworytem do zwycięstwa w tych zawodach. Trzymamy kciuki za pierwszy udany występ w barwach UKS Return po dwuletniej przerwie. Z kolei III ligowa drużyna (oparta na piseczyńskich kadetach i juniorach), która dopiero co awansowała do tej klasy rozgrywkowej (w zeszłym sezonie wygrała rozgrywki 4 ligi) rozpocznie zmagania w Łomiankach.


DL/Maciej Chojnicki fot. sxc.hu

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna