Znajdziesz nas na:

Główna

Z życia Returnu : O ziarenka trzeba dbać

Jak pewnie każdy z was zauważył, jednym z naszych partnerów są tenisiści stołowi UKS Return Piaseczno. Wspólnymi siłami prezentujemy przed waszymi oczyma kolejny odcinek serii "Z Życia Returnu", który na łamach PSNews ukazuje się zazwyczaj w poniedziałki (w tym tygodniu wyjątkowe spóźnienie). Rozszarpana sekcja ruszyła w kraj i… a zresztą sami przeczytajcie

 

Przez caly weekend nasi tenisiści startowali w eliminacjach do Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, popisali się niezłą formą na zawodach i mieli bardzo dobre wyniki mimo tego, że niektórym nie udało się osiągnąć wyznaczonego celu, walczyli do końca. Warto powiedzieć że awans zdobyly: dwie drużyny żaków i młodziczek. Żacy zagrali spotkanie finałowe między sobą, w którym to Jakub Brzezik i Bartek Szołkowski pokonali Ernesta Ciechomskiego i Wojciecha Gablera.

Warto wspomnieć że Kuba i Bartek w drodze do tego zwycięstwa w półfinale przegrywali z bardzo mocną drużyną z Kabat (bracia Grabarscy) 0:2 jednak mimo że przegrywali byli w stanie się zmotywować i wygrać ostatecznie 3:2. W meczu zapewniający udział w półfinałach Ernest Ciechomski i Wojtek Gabler po bardzo ciężkim meczu okazali się zwycięscy od żaków SKS 40 Warszawa.Przejdźmy do sukcesów naszych młodziczek (Oliwia Kornacka i Amelia Kotarska) najcięższy mecz miały w półfinale, jednak po bardzo dobrej grze nasze zawodniczki wygrały 3:0.W finale też nie mieli lekko ale pokonali drużynę z Płocka.

Po bardzo udanej sobocie gdzie młodzi zawodnicy UKS Return Piaseczno zdominowali w Mistrzostwa Mazowsza żaków, niedziela była też bardzo pracowitym dniem dla zawodników. Wpierw żacy rozegrali I WTK żaków w Warszawie. Klub reprezentowany był przez sześciu zawodników i trzy zawodniczki, najlepiej z całej ekipy wypadła Amelia Kotarska która w gronie o rok starszych koleżanek uplasowała się na drugim miejscu.

Była młodzież, czas teraz na seniorów. Wydarzenia nie do końca pozwalające okraszenie napisem "zadowalające", gdyż III-ligowe rezerwy poległy w rywalizacji wyjazdowej przeciwko Mazovii Mińsk Maazowiecki 6:8. Punktowali: Krzysztof Orman (3 pkt), Dominik Borowski, Rafał Sztuka i Krzysztof Bieniek (każdy po 1 pkt) a w kadrze znajdował się również Cezary Dębski . Natomiast najstarsi nie zostawili złudzeń przedstawicielom Lidzbarka Warmińskiego (końcowy wynik 8:2), a przy stole można było ujrzeć: Aleksa Wereckiego, Macieja Karwolińskiego, Roberta Najwera (wszyscy po 2.5 pkt) oraz Macieja Kotarskiego (0.5 pkt).


Rafał Osełka/DL fot. Return Piaseczno

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna