Znajdziesz nas na:

Główna

Z Życia Returnu: Niedziela należała do nas!

Jak pewnie każdy z was zauważył, jednym z naszych partnerów są tenisiści stołowi UKS Return Piaseczno. Wspólnymi siłami prezentujemy przed waszymi oczyma pierwszy odcinek serii "Z Życia Returnu", który na łamach PSNews będzie się ukazywał w poniedziałki. Dziś o wspaniałym w historii klubu wczorajszym dniu.

Ostatnie 24 godziny obfitowało w mnóstwo radosnych chwil. Od godziny 9 w stolicy Małopolski podczas 1 turnieju z cyklu Grand Prix Polski (kat. kadetów) boje toczył Aleksander Werecki. W sobotę jak burza przeszedł eliminacje nawet nie mrugając okiem i nie dając szans rywalom rozbijając ich spokojnie 4:0. Po odespanej nocy pierwszym jego przeciwnikiem był Przemysław Walaszek (4:1). Półfinał rozciągnał się trochę w czasie lecz Werecki  oddał tym razem dwa sety w potyczce z Krzysztofem Karpikiem. Najtrudniejszy okazał się wielki finał. Po drugiej stronie stołu stał Kamil Nalepa, lecz na szczęście siódmy, ostatni set padł łupem Piasecznianina i pod stolicę wrócił po raz kolejny w swej karierze w glorii chwały. Co ciekawe, to drugi występ Alka w tym sezonie w koszulce niegdysiejszego 2-krotnego Drużynowego Mistrza Polski.

 

Innym historycznym wydarzeniem był debiut drugiego zespołu na szczeblu III ligi. Rywal z Łomianek jednak nie miał szans i został rozbity przez kwartet: Krzysztof Orman (2.5 pkt), Kaml Rogowski (2.5 pkt), Dominik Borowski (2 pkt) i Rafał Sztuka (1 pkt), co w konsekwencji dało końcowy rezultat 8:2 dla beniaminka.

 

Na deser w hali GOSiR-u swój start w lidze identyczny jak III-ligowcy zanotowali najlepsi seniorzy Returnu. Do Piaseczna przyjechał UKS 14 Ursus-Marymont Warszawa. Wynik? Również batalia zakończyla się pomyślnie dla przedstawicieli II ligi, czyli 8:2. Autorami sukcesu byli: Maciej Kotarski (2.5 pkt), Robert Najwer (2.5 pkt), Krzysztof Bieniek (1.5 pkt) i Maciej Karmoliński (również 1.5 pkt).

 

Teraz zamiana: pierwszy zespół tenisistów stołowych uda się do Ostródy by zmierzyć się z tamtejszymi rezerwami Condohotels Moraliny (niedziela godz. 11), natomiast drugi podejmie u siebie UKS LUPUS Kabaty


Darek Lipski fot. Michał Sawicki/Return Piaseczno

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna