Znajdziesz nas na:

Główna

Wiedeń czeka – IKS poznał rywali w eurolidze!

Ledwo co zakończył się pierwszy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w koszykówce na wózkach (z którego wyszli zwycięsko pokonując zdecydowanie ŁTRSN Łódź i CZiS OSW Olsztyn) a już wiadomo co może czekać w marcu przyszłego roku. Wczorajszego wieczoru zawodnicy zrzeszeni w Integracyjnym Klubie Sportowym Konstancin poznali rywali z którymi zmierzą się podczas pierwszej rundy EuroLeague.

Kontynentalna sekcja International Wheelchair Basketball Federacion rozlosowała do trzech grup eliminacyjnych dwanaście zespołów z całej europy. IKS jako zdobywca Pucharu Polski jako jedyny klub w naszym kraju ma prawo uczestniczyć w tych rozgrywkach. Z losowania wynikło, że na podopiecznych Wojciecha Makowskiego będą czekać: Interwetten-Coloplast Sitting Bulls (Austria), Challenge Sports Arrows '81 (Holandia), KKI Zagrzeb (Chorwacja) oraz Riga (Łotwa).

 

Turniej zostanie zorganizowany w marcu przyszłego roku, gospodarzem zawodów będzie Wiedeń. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć na żywo rodzynka w europejskich pucharach, to jutro na płycie Stadionu Narodowego będzie ku temu okazja. Zmierzą się z aktualnym v-ce mistrzem kraju, KSN'em Warszawa w meczu pokazowym, towarzyszącym 35 edycji Maratonu Warszawskiego.


Darek Lipski fot. IKS Konstancin

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna