Weekend przyniósł… przełamania

''Nosil wilk razy kilka, ponieśli i wilka" – oryginalne znaczenie tego powiedzenia i przekręcanie go na odwrót czyli ''Nieśli wilka razy kilka, poniósł i wilk" idealnie wkomponowao się w wydarzenia oraz nastroje które były widoczne na lokalnych boiskach. Tym razem noszono ekipy z Konstancina, rezerwy Perły Złotokłos i Jedności Żabieniec. W przeciwną stronę natomiast nietrudno dojrzeć przełamania się pierwszej ekipy z Żabieńca i – co najważniejsze – Sparty Jazgarzew. W tej części same dobre wiadomości.

Na plus

[spoiler title=”Sparta Jazgarzew”]

Zaczynamy od wydarzeń z Jazgarzewa, gdzie miejscowa Sparta potrzebowała aż siedmiu kolejek by móc unieść ręce ku chwale zwycięstwa. Rywal mający podobne problemy z rozwinięciem skrzydeł w tym sezonie – Victoria Sulejówek. Pierwsza połowa stała na dość wyrównanym poziomie z tą różnicą, że do szatni w lepszych nastrojach schodzili goście po trafieniu w 21 minucie. Kwadrans odpoczynku wystarczył podopiecznym Witolda Faliszewskiego do wprowadzenia przyjezdnych w konsternację i załamanie nerwowe. Szczególnie w 49, 58, 84 i 91 minucie (wówczas padały bramki).

Druga Sparta nie chciała być gorsza od najwyżej rozstawionego zespołu z naszego regionu i przebiło IV-ligowca o dwie bramki w a-klasowych derbach z Perłą Złotokłos

Sparta Jazgarzew – Victoria Sulejówek 4:1

Sparta II Jazgarzew – Perła II Złotokłos 6:1

[/spoiler]

[spoiler title=”Jedność Żabieniec”]

Do sobotniego przedpołudnia zawodnicy Łukasza Matulki mieli bilans: zwycięstwo, 3 remisy i tyle samo porażek. Pojechali do Piastowa z myślą by pierwszą tabelkę powiększyć. I to się udało. Zdobywając dwie bramki tracąc przy tym jedną odnotowali pierwszą wygraną na wyjeździe. Gole padały w 9 i 58 minucie, natomiast gospodarze (Piast) wyrównali ok. 120 sekund po zdobyciu pierwszego trafienia.

Piast Piastów – Jedność Żabieniec 1:2

[/spoiler]

[spoiler title=”GOSiRki II Piaseczno”]

Młodsze koleżanki ekstraligowej drużyny miały okazję zobaczyć zieloną murawę w ligowych barwach dopiero po raz pierwszy w Garwolinie  (2 tygodnie temu nie pojechały do Mrozów by zainaugurować rozgrywki) gdzie zmierzyły się z debiutantkami, tamtejszą Wilgą. Rywal jak najbardziej do przejścia, co odzwierciedla końcowy rezultat (0:3 dla rezerw klubu z Piaseczna).

Wilga Garwolin – GOSiRki II Piaseczno 0:3

[/spoiler]

[spoiler title=”Perła Złotokłos”]

Passa trwa i małe szanse są na to by przestała trwać. Tym razem na widelec który trzymają w ręku wspólnie Krystian Kopecki i Mateusz Jaworski została nawinięta Korona Góra Kalwaria. Nie widać po gościach nadmiernych kłopotów kadrowych które trapiły przez cały sierpień.

Korona Góra Kalwaria – Perła Złotokłos 1:2

[/spoiler]

[spoiler title=”KS II Konstancin”]

Ledwo wywalczone zwycięstwo zawodników trenujących pod okiem Macieja Wesołowkiego na ciężkim terenie Amigosu Warszawa. Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 77 minucie Michał Chorosiński.

Amigos Warszawa – KS II Konstancin 0:1

[/spoiler]

[spoiler title=”Laura II Chylice”]

Metodą małych kroczków najwidoczniej podążają rezerwy pauzującej w lidze okręgowej Laury Chylice. Tym razem na ich koncie trzeba odnotować skromne jednobramkowe zwycięstwo ze spadkowiczem z a-klasy, Orłem Baniocha. Może to, co się wymsknęło się w sezonie 2011/2012 tym razem nie ucieknie?

Orzeł Baniocha – Laura II Chylice 0:1