Znajdziesz nas na:

Lekkoatletyka

Uzależnij się od biegania – Piaseczyńska Piątka tuż tuż (AKTUALIZACJA)

Co redaktor wyjrzy przez okno, to widzi praktycznie jeden widok – biegaczy forsujących swe mięśnie w różnym tempie oraz warunkach atmosferycznych. Po ,,Mili Konstytucyjnej" i ,,Frog Race" do rodziny imprez dla lekkoatletów zarówno amatorskich jak i zawodowych doszła nowa propozycja – Piaseczyńska Piątka.

Bieg dzieci podczas XIII Mili Konstytucyjnej fot. KM

 

Nie po raz pierwszy zostało potwierdzone mało znane powiedzenie ,,Za co się nie weźmie Kondycja (Stowarzyszenie – red.), to zorganizuje znakomicie". I w sobotnie późne popołudnie nie będzie się za co wstydzić, chyba że za chmurki z których popłyną strugi deszczu. 

 

Trasa nie idzie jak to gdzieś udało nam się gdzieś ujrzeć w centrum miasta, lecz na obrzeżach Piaseczna i Zalesia Dolnego. Ma długośc 5 km (stąd drugi człon nazwy wydarzenia ,,Piątka"). Start i meta zostaną usytuowane na stadionie przy ul. 1 Maja 16, bieg będzie prowadził ulicami: Aleja Kalin, Orzechową, Modrzewiową i Aleją Brzóz przy czym ostatnie 3 arterie usłużą jako pętla i powrót ponownie Al. Kalin na obiekt GOSiR'U. Jedną z ciekawostek jest to, ze każdy uczestnik dowie się o swoim rezultacie… sms-em.

 

Start biegu głównego zaplanowano na godzinę 18 lecz warto przyjść wcześniej. Godzinę wcześniej rozpoczną się wyścigi okolicznościwe, m.in dzieci oraz rodzinny. Warto przypomnieć że trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, którego wydruk można znaleźć poniżej.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Piaseczno Sport News – Sportowa Wizja Informacji.

AKTUALIZACJA: Jak się dowiedzieliśmy od organizatorów, jest jeszcze możliwość uczestnictwa w biegu głównym (dystans 5 km). Koszt pakietu startowego (koszulka, chip umożliwiający profesjonalne zmierzenie czasu, okolicznościowy medal i posiłek po biegu) dla mieszkańców gminy Piaseczno wynosi 20 złotych a dla osób spoza terenu 30 złotych. Zapisać się będzie można w piątek w godzinach 14-20 na terenie sklepu Decathlon oraz w dniu startu w godzinach 15:30-17:30.

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Lekkoatletyka