Znajdziesz nas na:

Główna

Tydzień przed… IV ligą i Okręgówką cz.1

Około tygodnia zostało do tego, by na każdym możliwym maszcie powiesić zieloną flagę z napisem ,,Liga na start" i podnieść ją w górę. Na początek ujrzymy aż 5 drużyn które wyjdą walczyć o swój byt na lokalnych boiskach. Jakie mają szanse by osiągnąć ustalone cele? Dziś przyjrzymy się rodzynkowi w IV lidze gr. Mazowieckiej południowej, czyli Sparcie Jazgarzew oraz większości przedstawicieli szczebla niższego (Liga Okręgowa).

 

 

,,San Sioro" w Złotokłosie po ulewach i przed meczem z KS Teresin fot. DL

 

Sparta Jazgarzew

 

Na początek rodzynek z okolic cmentarza w Wólce Kozodawskiej w 4 lidze. Podopieczni Witolda Faliszewskiego w poprzednim sezonie powtórzyli sukces z przełomu lat 2008 i 2009, gdy zajęli 5 miejsce oraz w wojewódzkich eliminacjach do Pucharu Polski odpadli dopiero tuż przed samym finałem. Wówczas padały rezultaty 2:5 na niekorzyść Sparty.

Kadra nieco się uszczupliła w przerwie letniej. Z wypożyczenia do swego macierzystego klubu wrócił Kamil Rudnicki, Łukasz Kania przeszedł do Perły Złotokłos a Tomasz Dudek przeniósł się do odradzającej Poloni Warszawa. Do Jazgarzewa doszli: Paweł Wysocki (ostatnio Pilica Białobrzegi). Waldemar Woźniak (Huragan Wołomin), Przemysław Chmielewski (OKS II Otwock) oraz w planach jest przyjęcie w swe szeregi gracza ktory do niedawna występował w III-ligowej Ceramice Opoczno.

Nasz typ: 5-6 miejsce


Laura Chylice

 

Jakimś cudem udało się utrzymać w Okręgówce klubowi z pogranicza Piaseczna i Konstancina. Na to miało wpływ przede wszystkim zatrudnienie na stanowisko głównodowodzącego z pozycji trenera Daniela Barcickiego. Teraz o utrzymanie będzie zdecydowanie trudniej, gdyż w szeregch klubów zszerzonych nicią w LO zostaną nieliczni, a dokładniej te zespoły, które zajmą co najmniej 8-9 miejsce. 

Jakie ruchy transferowe zostały poczynione? Przyszli: Paweł Szymańczuk (poprzednio AZS UW Warszawa) i Rafał Michalski (Mazowsze Grójec). Z Chylic do Piaseczna wrócili natomiast: Paweł Dudek i Igor Mrozek, którzy mają stanowić o sile odbudowywania futbolu przy ul. 1 Maja 16.

Nasz typ: 8 miejsce


Kosa Konstancin

 

Od kiedy zgasły światła trwa rozmontowywanie drużyny z Bielawy. Dwóch graczy odeszło do lokalnego rywala ( o KS Konstancin i Perle Złotokłos będzie osobny artykuł w środę). Poza tym nie ujrzymy Tomasza Marczewskiego i Krzysztofa Kondraciuka, którzy biorą przymusowy urlop od futbolu. Nowe twarze w Kosie to trzech juniorów + były napastnik nieistniejącego już RKS-u Mirków, Michał Siwik. Doszło również do zmiany trenera, zamiast Sławomira Woźniaka w tym sezonie ujrzymy Artura Koprowskiego. 

Tak naprawdę Kosa Konstancin powinna mieć swe miejsce, ale w A-klasie albo wcale, gdyż wedle początkowych przepisów spadały 4 ostatnie drużyny a ekipa Romana Koseckiego właśnie zajęłą 4 miejsce od końca premiowane degredacją o poziom rozgrywkowy niżej. Tyle teorii. W praktycy sezon zaczyna się dopiero po sezonie, a to co na boisku idzie w odstawkę. Nikt nie jest zadowolony z poczynań Wydziału Gier w MZPN'ie, na którego wpływu nie powinien mieć v-ce szef ds. szkolenia zarówno w wojewódzkim oddziale jaki i centrali. Cóż, stało się.

Nasz typ: 18 miejsce (i tak będzie cudaczny awans do IV ligi)


Jednośc Żabieniec (Beniaminek)

Pierwszy raz od kilku lat Jedność znalazła swe miejsce w szeregu 3 szczebla od dołu na mazowszu. Doszło dwóch zawodników, nikt praktycznie nie odszedł. Choc jest spore prawdopoodobieństwo, że buty na kołek powiesi Wojciech Cygan (bramkarz, powody osobiste). Szczerze to w tak wyrównanej stawce (18 drużyn). będzie ciężko utrzymać się zawodnikom z Leśnej 15, lecz czas pokaże.

Nasz typ: 10-11 miejsce


Korona Góra Kalwaria (Beniaminek)

Zespół który w cuglach wygrał II grupę A-klasy. Niestety kompletnie nic nie wiadomo o przygotowaniach drużyny, która pamięta występy w starej 4 lidze (wówczas była jedna grupa i w dodatku nazewnictwo było właściwe). Nikt tak naprawdę nie wie, jakie niespodzianki szykuje zasiadający na ławce trenerskiej Jacek Kasztankiewicz.

Nasz typ: 14 miejsce

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna