Znajdziesz nas na:

Główna

Tydzień przed… A-klasą i III Ligą kobiecą cz.3

Około tygodnia zostało do tego, by na każdym możliwym maszcie powiesić zieloną flagę z napisem ,,Liga na start" i podnieść ją w górę. Jakie mają szanse by osiągnąć ustalone cele? Ta analza będzie dotyczyć wszystkich drużyn z naszego regionu które powalczą o jak najwyższe cele w A-klasie oraz rezerw III-ligowego zespołu GOSiRek Piaseczno

UMKS Piaseczno

 

Na początek zespół którego wierni fani chcieliby widzieć przynajmniej o jedną klasę rozgrywkową wyżej, lecz trzeba się cieszyć że w ogóle jest. Mowa oczywiście o kontynuatorze tradycji seniorskiego futbolu w stolicy powiatu Piaseczyńskiego. Ekipa jest oparta głównie o wychowanków, każdy doszukujących się wielkich nazwisk się mocno zawiedzie. Niby włodarze klubu z Jarosławem Ludwiniakiem na ławce trenerskiej mówią o awansie, lecz prawda może być taka iż prześlizgnięcie się do Ligi Okręgowej może się okazać zdecydowanie trudniejsze i biało-niebieskich będzie czekać ambitna walka o środek tabeli, przy dobrych żaglach wyższe miejsce.

Nasz typ: 8-10 miejsce


FC Lesznowola (Beniamiek)

 

Klub założony raptem rok temu szumnie zaatakował B-klasę którą wygrał nie do końca łatwo. Było kilka potknięć które mogły kosztować wygraną ligi. By móc walczyć o coś więcej niż dwa najniższe szczeble oficjalnych rozgrywek trzeba było przystosować niszczejące wówczas boisko w Nowej Woli. O ruchcha kadrowych niewiele słychać, tak jakby praktycznie one nie istniały.

Nasz typ: 4-6 miejsce


Sparta II Jazgarzew

 

Rezerwy IV-ligowca nie są aż tak zbyt mocny zespołem, co idealnie pokazał poprzedni sezon. Wystepują w nim głównie młodzieżowcy oraz ci, którzy nie mieli okazji wystąpić w pierwszej drużynie Sparty. Poprzedni sezon pokazał, że niewiele można spodziewać się po podopiecznych Dariusza Cackowskiego.

 

Nasz typ: 9-11 miejsce


Perła II Złotokłos

 

Podopieczni duetu Krystian Kopecki – Mateusz Jaworski zasadniczo byli w kompletnej stagnacji: ani awansować nie mieli szans ani tym bardziej spaść nie mogli. Pierwszych kilka spotkań może być ciężkich do ugrania z powodu braku kilku podstawowych zawodników ekipy z Traugutta. Z czasem będą się rozkręcać lecz nie przewidujemy jakiegoś spektakularnego sukcesu,

 

Nasz typ: 6-8 miejsce


Walka Kosów

 

Najbardziej brutalny zlepek zawodników w lidze i nie tylko. Co mecz to mnóstwo ostrych fauli i sytuacji o których można powiedzieć, że są co najmniej karygodne. Poprzednio dość spokojny środek tabeli, lecz z takim futbolem jaki prezentują ,,piłkarze" z Wólki Kosowskiej daleko nie zajdą.

 

Nasz Typ: 10-12 miejsce


KS II Konstancin (dawniej RKS Mirków)

 

Podobnie jak ciężko o pierwszej drużynie było cokolwiek logicznego napisać o tyle jeszcze gorzej będzie. Większośc zawodników któych będzie miał do dyspozycji Maciej Wesołowski należało do oficjalnego zwycięzcy poprzednich rozgrywek, czyli RKS-u Mirków. Jako że to będzie ekipa zgrana (no, może poza boiskiem na którym będą toczone rywalizacje) spróbują wysoko postawić poprzeczkę reszcie rywali.

Nasz typ: 3-5 miejsce


GOSiRki II Piaseczno

 

Mimo iż wedle staropolskie tradycji ,,Damy przodem" ci zapowiedź powinna się zjawić na samym początku, to natłok startujących iluzorycznie patrząc na podobnym szczeblu (A-klasa męska) może usprawiedliwić kolejnośc. Tym razem biało-niebieskie będą miały zdecydowanie więcej rywalek do pokonania. W dodatku nie wiadomo, kto zagra w ,,młodej drużynie" a grupa jest tak łatwa że niższe miejsce niż premiowane awansem byłoby porażką.

 

Nasz typ: 1-3 miejsce


DL fot. DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna