Znajdziesz nas na:

Główna

Trenuj MMA w X-Fight Piaseczno

Od kilku lat gołym okiem widać jak wzrasta popularność nie tyle co sportów walki, ale przede wszystkim formuły Mixed Matrial Arts. Naprzeciw oczekiwaniom przy Klubie Sportowym X-Fight Piaseczno przy współpracy z UKS Szogun od wczoraj istnieje sekcja MMA. Więcej szczegółów poniżej.

Pierwszy trening zaplanowano na 16 września. Odbywać się one będą w sali gimnastycznej stadionu miejskiego przy ul 1 Maja 16. Planowane są zajęcia 2 razy w tygodniu: w poniedziałki o 18:30 (pozycja w parterze) i czwartki o 20 (pozycja stojąca).  Na początku pokazane zostaną podstawowe techniki w poszczególnych płaszczyznach walki aby później móc swobodnie pracować i płynnie przechodzić z pozycji stojącej do walki w parterze.

Więcej informacji można uzyskać na stronie sekcji lub bezpośrednio od koordynatora, Marcina Pałuby tel: 504-012-088

 

Mieszane sztuki walki (MMA, Mixed Martial Arts) – dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała.


DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna