Znajdziesz nas na:

Główna

Sukcesy kolarzy LUKS „Trójka” Piaseczno

W minioną sobotę i niedzielę zawodnicy LUKS „TROJKA” startowali w III Serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w Grudziądzu. W sobotę rozgrywana była jazda indywidualna na czas na dystansach: Junior młodszy 10km oraz Junior 17km

W kategorii junior młodszy startowali dwaj nasi zawodnicy Jakub i Damian Załuscy.
Bardzo dobrze wypadł Jakub Załuska, który zajął 11 miejsce w stawce ponad 80 zawodników i potwierdził awans do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej konkurencji, a Damian Załuska zajął dobre 40 miejsce (trzeba nadmienić, że obaj bracia są najmłodszym rocznikiem w tej kategorii).

W kategorii junior startowało trzech naszych zawodników: Krzysztof Tomaszewski, Patryk Stankowski i Daniel Krajewski. Najlepiej z naszych zawodników wypadł Krzysztof Tomaszewski zajmując 6 miejsce (do miejsca na podium zabrakło mu 6 sekund). Patryk Stankowski zajął 21miejsce a Daniel Krajewski 29miejsce. 

W niedzielę rozgrywane były wyścigi ze startu wspólnego na dystansach junior młodszy 70 km, junior 104km. Zawody rozgrywane były na bardzo trudnej technicznie a zarazem ciężkiej trasie. 

W kategorii junior młodszy wystartowało 117 zawodników najlepiej z naszych zawodników wypadł Jakub Załuska – ukończył wyścig na 50 miejscu – finiszując w środku głównego peletonu, Damian Załuska nie sprostał trudom trasy jaka została przygotowana przez organizatorów. 

W kategorii junior wystartowało prawie 60 zawodników. Na bardzo wymagającej trasie i na długim dystansie najlepiej z naszych zawodników wypadł Krzysztof Tomaszewski zajął 3 miejsce przegrywając na finiszu dosłownie o centymetry drugą lokatę. (pierwsze miejsce zajął Patryk Górecki z Olimpik Piaseczno po samotnej ucieczce). Krzysztof finiszował z 11 osobowej grupki, która w pogoni za Patrykiem oderwała się od głównego peletonu. Niestety pozostali nasi zawodnicy nie poradzili sobie z trudnościami, jakie spotkały ich na trasie. 

Reszta naszych zawodników pauzowała, trenując w klubie a Michał Rzeźnicki przygotowywał się do Mistrzostw Europy na torze z Kadrą Narodową.

 

 

KM/www.gosir-piaseczno.pl

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna