Znajdziesz nas na:

Główna

Sukces młodego badmintonisty

Michał Matysiak, zdobywca tytuł Wicemistrza Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie odebrał gratulacje z rąk burmistrza i przewodniczącego rady miejskiej.

Utalentowany 13 letni zawodnik sekcji badmintona Klubu Sportowego Hubertus z Zalesia Górnego wywalczył pod koniec maja w Ostrowie Wielkopolskim srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w grze pojedynczej i brązowy medali w grze podwójnej. Z tej okazji zaproszony został na ostatnią sesję rady miejskiej, na której gratulacje złożył mu burmistrz Zdzisław Lis oraz przewodniczący rady Piotr Obłoza, przekazując okolicznościowy dyplom i upominek związany z badmintonem.

Sukces Michała jest wynikiem jego sześcioletniej pracy na treningach sekcji badmintona Klubu Sportowego Hubertus. Od pierwszej klasy, równolegle z uczęszczaniem do Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym, Michał rozwijał swoje badmintonowe umiejętności pod fachowym okiem trenerki Katarzyny Garbackiej. Sport jest jego głównym zainteresowaniem i sposobem na życie, jednakże Michał nie zaniedbuje szkoły. Ma bardzo dobre wyniki w nauce, startował w olimpiadzie matematycznej, udziela się jako reprezentant szkoły w różnorakich zawodach sportowych.

Rzetelna praca na treningach i znakomita odporność psychiczna pozwoliła Michałowi odnosić zwycięstwa w wielu krajowych turniejach badmintonowych, aż doprowadziła go na podium Mistrzostw Polski dając tytuł drugiej rakiety wśród Młodzików Młodszych w naszym kraju. Będąc jednym z czołowych zawodników Hubertusa Michał daje przykład młodszym kolegom i koleżankom przyczyniając się do wzrostu popularności badmintona w Gminie Piaseczno.

Serdecznie gratulujemy!

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna