Znajdziesz nas na:

Główna

Przed sobotą: Początków powoli nastaje kres

Coraz większa liczba drużyn z regionu powoli nabiera zaprawienia w bojach ligowch. Do IV-ligowca z Jazgarzewa i ekip z Ligi Okręgowej dołączają przedstawiciele A-klasy oraz rezerwy GOSiR-ek. Uwaga – mecze będą opisane w kolejności chronologicznej. Dla wygody czytania wystarczy kliknąć na interesujący fragment tekstu.

 

[spoiler title=”Sobota rano”]

Start już o 10 w Mrozach, gdzie drugą próbę awansu podejmą rezerwy GOSiRek. Los zrzucił je podobnie jak przed rokiem na obiekt Orliczek z Jeruzala. Bilans z poprzedniego sezonu wyglądał następująco: 2 zwycięstwa, 1 remis i jedna porażka spowodowana brakiem możliwości skompletowania chociażby podstawowej 11-ki. Jutro nie powinno być z tym problemów zważając na to, że seniorki swój pierwszy bój stoczą dopiero za kilka dni.

 

III Liga Kobieca: AP Orliki Jeruzal – GOSiRki II Piaseczno

Sobota godz. 10

Nasz typ: 2


Godzinę później sztuczna murawa przy Sosnkowskiego 3 w stolicy (dzielnica Ursus) przyjmie ekipy SEMP-a Ursynów i rezerw Perły Złotokłos. Tym spotkaniem zostaną zainaugurowane rozgrywki A-klasowe. Gdyby nie to, że klub ma dość niezłą szkółkę piłkarską oraz po raz pierwszy startuje w lidze to nie wiem czy by do tego meczu w ogóle doszło. Sami jesteśmy ciekawi dyspozycji drugiego zespołu ze Złotokłosu

 

A-Klasa: SEMP Ursynów – Perła II Złotokłos

Sobota godz. 11

Nasz typ: X


O tej samej godzinie, tyle że piętro wyżej KS Raszyn będzie podejmował na własny boisku Laurę Chylice, Goście pojawią się tym razem z dowódcą tego statku, Danielem Barcickim, natomiast bez swego kapitana, Łukasza Manii, który będzie pauzował za otrzymanie czerwonego kartonika. Od lat wiadomo że mało komu leży obiekt w Raszynie dlatego o pozytywne rozstrzygnięcie będzie niezwykle trudno

Liga Okręgowa: KS Raszyn – Laura Chylice

Sobota godz. 11

Nasz typ: 1

[/spoiler]

[spoiler title=”Sobota po południu”]

Niewiele ponad 1.5 godziny po zejściu z boiska na obiekcie przy Radarowej w Warszawie ujrzymy rezerwy klubów, które walczą między sobą na tym samym szczeblu (IV liga). Mowa oczywiście o Okęciu i Sparcie Jazgarzew. Boje toczone między obydwoma drużynami jest tak samo długa jak trwanie w b-klasowej rzeczywistości Gromu Prace Małe a może i dłużej. Przy lekkich osłabieniach drugiej ekipy z Wólki Kozodawskiej o niespodziankę będzie niełatwo.

 

A-Klasa: Okęcie II Warszawa – Sparta II Jagzarzew

Sobota godz.: 14:30

Nasz typ: X


Na A-klasowe salony wchodzi jedyny beniaminek – FC Lesznowola. I jeśli wybiega 3 punkty to smak zwycięstwa będzie podwójny. Boisko w Nowej Wsi na dzień dobry ugości… Walkę Kosów. Chyba po raz pierwszy w historii gminy Lesznowola dojdzie do takiego spotkania. Siła rażenia jaką prezentowali ludzie z Lesznowoli pozwala na to by ich postawić w roli fawoyta

 

A-Klasa: FC Lesznowola – Walka Kosów

Sobota godz. 16

Nasz typ: 1

[/spoiler]

[spoiler title=”Sobota 17″]

Jak widać, w tej sekwencji będzie mowa o spotkaniach które zaczną się o godzinie 17


Wierzbica – mała miejscowość mająca ok 4-5 tysięcy mieszkańców nie ma lepszych rozrywek niż IV-ligowa drużyna Orła, który jeszcze w poprzednim sezonie można było spotkać na III-ligowych boiskach. Tam właśnie się uda po przełamanie Sparta Jazgarzew. Łatwiejszego rywala na chwilę obecną zawodnicy Witolda Faliszewskiego raczej nie będą mieli. Jak nie tam, to gdzie?

 

IV Liga: Orzeł Wierzbica – Sparta Jazgarzew

Sobota godz. 17

Nasz typ: 2


Schodzimy niżej. A raczej pędzimy do Góry Kalwarii która spróbuje się podnieść z kolan po sromotnej porażce z Przyszłością Włochy na ich terenie (1:5). Przeciwnik który pojawi się na obiekcie przy Wojska Polskiego 44 jeszcze trudniejszy – Błonianka Błonie. Goście jeszcze nie musieli przełykać goryczy porażki (remis i dwa zwycięstwa). Mimo najszczerszych chęci niestety Korona będzie na straconej pozycji

 

Liga Okręgowa: Korona Góra Kalwaria – Błonianka Błonie

Sobota godz. 17

Nasz typ: 2


Kilkanaście kilometrów dalej na mogącym pomieścić przynajmniej 500 osób (liczba krzesełek) arena przy Traugutta 10 przyjmie pogromców drużyny o której mowa była ciut wyżej. Perła bedzie chciała spróbować się wreszcie przełamać, ma ku temu warunki, więc przed Przyszłością czeka nie lada wyzwanie.

 

Liga Okręgowa: Perła Złotokłos – Przyszłość Włochy

Sobota godz. 17

Nasz Typ: X


Na koniec to, na co czekali fani futbolu z lokalnego centrum dowodzenia, oraz siedziby naszej redakcji – w pełni reaktywowany zostanie seniorski futbol w Piasecznie. KS Piaseczno (a w zasadzie kontynuator 90-letniej tradyji sekcji piłkarskiej, UMKS) wrócił na futbolową mapę Polski. Trzon biało-niebieskich będą stanowić głównie ludzie którzy w więskzym bądź mniejszym stopniu stanowili o sile wszystkich formacji na boisku. Przybędzie nieznany im rywal – Anprel Nowa Wieś. Potrafił zamieszać w ligowej tabeli czego dowodem była walka o podium. Finał był wszystkim znany, oby po końcowym gwizdku święto przy 1 Maja 16 trwało dalej.

 

A-klasa: (UM)KS Piaseczno – Anprel Nowa Wieś

Sobota godz. 17

Nasz typ: 1 [/spoiler]

 

Mecze niedzielne zostaną zapowiedziane jutro


DL fot. KM

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna