Znajdziesz nas na:

Inne

Michał Matysiak – zawodnik Klubu Sportowego Hubertus z Zalesia Górnego Vice Mistrzem Polski w badmintonie!

W Ostrowie Wielkopolskim z udziałem rekordowej liczby 187 zawodniczek i zawodników z 47 klubów z całej Polski rozegrane zostały pierwsze w historii Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie.

Przez trzy dni trwania rywalizacji rozegrano aż 373 pojedynki. Historyczny sukces w turnieju odniósł młody badmintonista KS Hubertus Michał Matysiak. Wywalczył on dwa medale: srebrny i brązowy. Srebrny i tytuł Vice Mistrza Polski zdobył w grze pojedynczej, brązowy w grze podwójnej.

 

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Początek zawodów to rozgrywki grupowe, w których Michał nie stracił ani jednego seta w 3 pojedynkach.

W pierwszym meczu rundy pucharowej zawodnik KS Hubertus Zalesie Górne zmierzył się z reprezentantem UMKS Junis Szczucin Janem Łuszczem, mecz zakończył się wynikiem 21:4, 21:14 dając Michałowi pewny awans do ćwierćfinału.

W meczu ćwierćfinałowym przeciwnikiem Michała był Natan Vogt z MMKS Kędzierzyn Koźle. Zawodnik Hubertusa ponownie pewnie wygrał ten pojedynek 21:11, 21:18.

W półfinale czekał go mecz z zawodnikiem rozstawionym z nr 1 Patrykiem Kobeluchem z LKS Technik Głubczyce, z którym jeszcze nigdy nie udało mu się wygrać. Przełamanie jednak przyszło w najlepszym momencie.

Pierwszy set całkowicie odbywał się pod dyktando Michała i zakończył wynikiem 21:5. Drugi set to mobilizacja Patryka i jego wygrana 21:13. Trzeci set rozstrzygał i po przepięknym meczu, pełnym nerwów i emocji Michał wygrał 22:20, co spotkało się z ogromnym aplauzem kibiców zgromadzonych na hali.

Finał został rozegrany niespełna godzinę później.  Michał, którego mecz półfinałowy kosztował wiele sił,  uległ zawodnikowi LKS Technik Głubczyce Maciejowi Matuszowi 21:16, 21:13.

W grze podwójnej Michał grał w parze z zawodnikiem Orlicza Suchedniów Miłoszem Miernikiem. Zdobyli oni brązowy medal, choć trzeba powiedzieć, ze niewiele brakowało żeby zaszli jeszcze dalej, bo półfinałowy mecz zakończył się wynikiem 17:21, 21:13 i 20:22 i z awansu do finału cieszyli się zawodnicy LKS Technik Głubczyce Kordian Kobylnik i Maciej Siemiginowski.

Wyniki zawodników KS Hubertus Zalesie Górne przedstawiają się następująco:

Gra pojedyncza chłopców:

–          Michał Matysiak- srebrny medal

Gra podwójna chłopców:

–          Michał Matysiak, Miłosz Miernik (Orlicz Suchedniów)- brązowy medal

–          Mikołaj Jóźwiak, Aleksander Wyżykowski- 9 miejsce

Gra mieszana:

–                Dominik Telakowiec, Natalia Strzelczyk- 9 miejsce

Sekcja badmintona KS Hubertus prowadzona jest przez trenerkę Katarzynę Garbacką. Prócz sukcesów trenerskich odnosi też ona sukcesy zawodnicze;  jest aktualną brązową medalistką Mistrzostw Polski w grze podwójnej.

Zawodnikom i trenerce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

Tydzień wcześniej rozegrane zostały Indywidulane Mistrzostwa Polski Młodzików w Suchedniowie. W turnieju rywalizowało ze sobą 144 zawodników. Klub Hubertus reprezentowało trzech zawodników: Dorota Matysiak, Franciszek Ebert oraz Adam Szolc.

Pierwszy raz została zmieniona forma turnieju, czyli początkowo były rozgrywki w grupach, a później 2 najlepszych zawodników ze swoich grup rywalizowało w systemie pucharowym.

Dobrze w mistrzostwach spisał się Adam Szolc, który w grze pojedynczej chłopców wywalczył piąte miejsce.

Adam już na etapie rozgrywek grupowych uległ po zaciętej walce późniejszemu Vice Mistrzowi Jędrzejowi Wachowskiemu STB Energia Lubliniec, pozostałe pojedynki zdecydowanie wygrał i zajął drugie miejsce w grupie i po wyjściu grał z Robertem Cybulskim MKB Lednik Miastko, z którym zwyciężył 21:18, 21:17.

Uległ dopiero w ćwierćfinale zawodnikowi Wolanta Łódź Michałowi Kikosickiemu, późniejszemu brązowemu medaliście Mistrzostw.

Dorota Matysiak w grze podwójnej zajęła 5 miejsce. Dorota grając w parze z Olgą Mikszą z KS Wesoła uległa w ćwierćfinale parze z UKS OSiR Sławno Marta Bukowska i Martyna Gostomczyk.

W grze pojedynczej zajęła 9 miejsce.

Ogromne słowa Podziękowań chcieliby złożyć członkowie Klubu Sportowego "Hubertus" Sponsorowi firmie Yamato oraz firmie Apal bez których udział zawodników KS Hubertus w Mistrzostwach Polski byłby niemożliwy.

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Inne