Znajdziesz nas na:

Główna

IV Liga: „Dawid” znowu górą

Mylił się ten kto spisywał 12 w tabeli Spartę Jazgarzew w pojedynku z czwartym Mazowszem Grójec na porażkę. Oba zespoły dzieliło przed tym spotkaniem 13 punktów, choć na boisku nie było tego widać i podopieczni Witolda Faliszewskiego odrobili nieco strat pokonując przeciwnika 4-1, a poniżej można pokrótce przeczytać jak do tego doszło.

Punktualnie o 13 pierwszy raz zagwizdał sędzia, a 5 minut później źle mogło skończyć się brak pewności stopera z Jazgarzewa podczas próby wybicia piłki. Napastnik drużyny przeciwnej zagarnął piłkę spod nóg defensora i zabierając się z nią do końcowej linii boiska dośrodkował w pole karne, ale bez konsekwencji. W 9 minucie strzałem z dystansu postraszył Kamil Gałązka, ale piłka powędrowała obok słupka. Chwilę później dwa razy zaznaczył swoją obecność na boisku Obłuski – najpierw w samotnym rajdzie, który przerwali defensorzy, a potem uderzając głową, ale nad poprzeczką. W 16 minucie kąśliwie po ziemi na bramkę uderzył Orłowski, bramkarz wypluł piłkę, ale żaden ze Spartan nie zdążył dobić i goalkeeper doskoczył do zgubionej piłki. Po próbach gospodarzy szczęścia chcieli poszukać goście – najpierw strzał zawodnika z numerem 9 został sparowany przez bramkarza do boku, później gracz z „15” przez poślizgnięcie się nie miał możliwości wyskoczyć do dośrodkowanej piłki, następnie ten sam piłkarz wygrał walkę bark w bark z obrońcą, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. Kolejną okazję sprezentował drużynie z Grójca Wójcik wybijając piłkę na środek boiska, ale strzał zza pola karnego został znowu obroniony. Po tych atakach przewagę znowu zyskali gospodarze i w znakomitej okazji znalazł się Obłuski kiedy piłka została zagrana wzdłuż bramki i wystarczyło, aby gracz z „10” na plecach znalazł wolną przestrzeń i ulokował piłkę w bramce, niestety trafił w bramkarza. Po półgodzinnych zmaganiach ładnym przerzutem popisał się zawodnik Jazgarzewa, futbolówka dotarła do Sokoła i ten uderzył z woleja, ale obok lewego słupka. A 9 minut później doczekaliśmy się w końcu bramki – po kolejnym rzucie rożnym piłka trafiła do Orłowskiego i zawodnik z numerem 13 uderzył piłkę głową między słupkiem, a bezradnym bramkarzem. Sędzia nic nie doliczył do 45 minut i zaprosił zawodników do szatni przy rezultacie 1-0.

W drugiej połowie widać było, że graczom Mazowsza zależy na odrobieniu jednobramkowej straty, ale brakowało im skuteczności. W 66 minucie kapitan gości ruszył z rajdem z linii defensywnej na bramkę Sparty, ale podczas biegu z piłką faulował i został ukarany żółtą kartką. Drużyny raz po raz straszyły się nawzajem, ale w tej połowie nadal brakowało konkretów. Trwało to do 76 minuty, wtedy w pole karne wszedł Orłowski i został tam sfaulowany, do „11” podszedł Wójcik i podwyższył wynik na 2-0. W międzyczasie w Jazgarzewie zaczął padać deszcz, ale wraz z pogorszeniem się pogody poprawiła się skuteczność obu drużyn. W 83 minucie Spartanie efektownie wykonali rzut wolny – najpierw nad piłką przebiegł Gałązka, jego kolega zagrał krótko do Obłuskiego, ten wyciągnął bramkarza z bramki i podał wzdłuż bramki, a akcję strzałem wykończył Zalewski. 3 minuty później goście strzelili bramkę na pocieszenie i było 3-1, ale w 89 minucie po zagraniu piłki ręką zawodnika Mazowsza w swoim polu karnym sędzia podyktował znowu rzut karny, który znowu na bramkę zamienił Maciej Wójcik. W końcówce Spartan uratował jeszcze słupek, a później strzał zza pola karnego obronił Ryczko po czym sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Zespół Sparty Jazgarzew nie spisuje się w tym sezonie zachwycająco, ale w 17 kolejce IV ligi pewnie pokonała wyżej umiejscowione w tabeli Mazowsze Grójec 4-1 odnosząc piąte zwycięstwo w sezonie – Dawid znowu pokonał Goliata.

Sparta Jazgarzew – Mazowsze Grójec 4:1

Sparta: Ryczko Przemek – Fąfara Marcin, Kacprzak Andrzej, Woźniak Waldemar, Wysocki Paweł – Gałązka Kamil, Orłowski Bartosz, Sokół Marcin, Wójcik Maciej – Obłuski Zbigniew, Zalewski Przemysław

Mazowsze: Prasek Piotr – Jaskólski Tomasz, Kalinowski Seweryn, Mazurkiewicz Maciej, Wiatrak Marcin – Gałka Arkadiusz, Lesisz Maciej, Stolarek Mateusz, Zięba Patryk, Złoch Daniel – Grodzki Paweł