Znajdziesz nas na:

Inne

Badminton: Twarda i przegrana pokazówka Hubertusa z Parlamentarzystami.

W cieniu rozgrywek piłkarskich w tym czasie Zalesie Górne było oblężone przez sympatyków odbijania lotki przez siatkę. Do stracenia było wiele, gdyż nie co dzień rywalizuje się na parkiecie z przedstwicielami Sejmu. Młodzież szkolona przez Hubertus poległa 1:3.

 

Na tym ujęciu widać zaangażowanie w grę przedstawicieli z Wiejskiej fot. Anna Karim.

 

Show które miało wczoraj miejsce było nagrodą dla zawodników sekcji z Zalesia Gónego za włożony trud i pracę na treningach przez cały ostatni rok. Rywalizację rozpoczął debel pomiędzy Zbigniewem Dolatą i Kazimierzem Moskalem (goście) a Markowi Kucharskiemu i Piotrowi Wyżykowskiemu (Hubertus). Pierwszy set zdecydowanie wygrała para gospodarzy, lecz sił starczyło tylko na ten  fragment. Wynik? 1:2. Pewną niedogodność stanowił fakt, że w w tym spotkaniu nie mógł zagrać Bartek Serkies, partner deblowy Marka Kucharskiego. Zastąpił go Piotr Wyżykowski którego domeną są raczej mecze singlów.

 

Drugi mecz pomiędzy Andrzejem Dera i Kasią Garbacką przeciwko Markowi Kucharskiemu i Grzegorzowi Pawlusowi, zakończył się zdecydowanie wynikiem 2:0. Kasia Garbacka rządziła po obu stronach kortu. Aplauz publiczności wzbudzało wiele skutecznych akcji obronnych zawodników gospodarzy odbierających atomowe smecze Kasi, jak również jeszcze większa ilość widowiskowych ataków. Należy zaznaczyć że w tym meczu Andrzeja Derę wsparła trenerka KS Hubertus tak więc nieoficjalny wynik tego meczu to remis ze wskazaniem na parlamentarzystów.

Sytuacja stawała się groźna tak więc trzeci mecz pomiędzy Andrzejem Dera a Piotrem Wyżykowskim był kluczowy i na szczęście zakończył się wygraną KS Hubertus z wynikiem 0:2 W takiej sytuacji ostatni mecz był rozstrzygający. na przeciw siebie stanęli badmintonowi giganci Zbigniew Dolata oraz Eryk Goś. Obaj zawodnicy dali pokaz profesjonalnego badmintona, odbierali lotki które wydawały się być stracone, smeczowali, skracali, lobowali. Dwoili się i troili. Ich wymiany wydawały się nie mieć końca. W kilku sytuacjach miewało się złudzenie sie że na sali gimnastycznej w Zalesiu Górnym prawa fizyki nie mają zastosowania  Po długiej i wyrównanej walce Eryk Goś uległ Zbigniewowi Dolacie 0:2. Tym samym pojedynek Parlamentarzyści vs KS Hubertus zakończył się wynikiem 3:1.Chociażbiorąc pod uwagę fakt, że w drugim meczu deblowym wygrała Kasia Garbacka można uznać pojedynek zakończony remisem.

 

Rewanż ustalono na lipiec w klubie Kahuna w Warszawie.

 

KS Hubertus Zalesie Górne – Reprezentacja Parlamentarzystów 1:3

I Mecz (debel) Zbigniew Dolata, Kazimierz Moskal vs Marek Kucharski, Piotr Wyzykowski – wynik 2:1

II Mecz (debel) Andrzej Dera, Kasia Garbacka vs Marek Kucharski, Grzegorz Pawlus – wynik 2:0

III Mecz (Singiel) Andrzej Dera vs Piotr Wyzykowski – wynik 0:2

IV Mecz (singiel) Zbigniew Dolata – Eryk Goś – Wynik 2:0


Anna Karim/DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Inne