Znajdziesz nas na:

Główna

Badminton: O 3 punkty do złota

Mało kto wie, że w okolicy hodowana jest zdolna młodzież która bardzo sprawnie manewruje rakietką by odbić lotkę. Jedynym tego typu miejscem gdzie można się podszkolić w Badmintonie to sekcja Hubertusa z Zalesia Górnego. Są wśród nich tacy, którzy pierwsze co zrobili to podnieśli narzędzie gry jeszcze przed nauczeniem się chodzić. I są tego efekty – młodzicy z Hubertusa zostali srebrnymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski!

 

Zawody w Białymstoku trwały 2 dni. Zgłosiło się do nich 8 zespołów podzielonych na dwie 4-zespołowe grupy. Na dzień dobry "połknięte" zostało SKB Suwałki 4:1 a kilka godzin później podopieczni Katarzyny Garbarckiej odprawili z kwitkiem UKS Unię Bierzuń 5:0.

 

Na kolejną dawkę emocji trzeba było czekać do nastepnego poranka. Wówczas doszło do konfrontacji z Masovią Płock. Dramatyzm gry został utrzymany do samego końca, lecz mininalnie lepsi okazali się przeciwnicy z północno-zachodniej części mazowsza, lecz to nie przeszkodziło w awansie do wielkiego finału. 

 

Los trafił na UKS Aktywną Przemyśl. Każdy fragment tego spotkania był bardzo emocjonujący. Szczególnie tle-break, gdzie potyczka zamknęła się dopiero na rezultacie 27:29. Poniżej można znaleźć wszystkie wyniki z zawodów. 

 


DL fot. KS Hubertus

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna